Fotogalerie

Fotogalerie

 

Obláčka Martiny Vodákové

Postulantka Martina Vodáková požádala o přijetí do noviciátu, její žádost byla radostně schválena. Obláčka se konala 7. 8. 2018 rovněž ve Střelicích, při prvních nešporách slavnosti sv. Dominika. Spolu s řeholním rouchem přijala novicka i řeholní jméno, SM. Vincenta OP. Prohlédněte si fotografie z obřadu.

1. sliby SM Emilie Růžičkové OP

V den slavnosti sv. Dominika 8.8.1018 složila rovněž ve Střelicích u Brna své první řeholní sliby SM. Emilie Růžičková OP. Pojďte s námi nahlédnout do jedinečné události prostřednictvím fotografií.

Dny víry v Ústí nad Labem

22.-29.7.2018

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant   zahájil při mši svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie misii české dominikánské provincie, Dny víry. V závěru bohoslužby vyslal misionáře, aby v týdnu od 22. do 29. července 2018 v ulicích města Ústí nad Labem vykonávali evangelizační dílo. Jeho součástí jsou mimo jiné přednášky a kulturní program pro širokou veřejnost nebo společné modlitby. FotoZdroj: https://ustecky.denik.cz/kultura_region/lada-krizek-zazpiva-v-ramci-dnu-viry-na-kostelnim-namesti-20180726.

Setkání v Köszegu

12.7. - 17.7. 2018 Köszeg Domonkos Nővérek
80 dominikánek z 11 zemi a 14 národů.
Workshop na téma Ženy v Bibli.

Obnova slibů SM. Štěpánky 

SM. Štěpánka Šenkeříková OP obnovila své řeholní sliby na tři roky, obnova slibů proběhla 30. 6. 2018 při mši svaté ve Střelicích u Brna. Foto

Setkání na Veveří

O víkendu 9. - 11. 2. 2018 se v Brně konalo setkání Od Abrahama po juniorát.
Prožili jsme společný čas modlitby, zábavy a povzbuzení, a také jsme se učili zpívat gregoriánský chorál. Foto (fb)

Obláčka Pavly Růžičkové

S vděčností Hospodinu oznamujeme, že dne 6. 8. 2017 přijala roucho sv. o. Dominika slečna Pavla Růžičková, původem z Prahy a na svátek Proměnění Páně se proměnila na sestru Emilii. Absolvovala studium Biologie na PřF UK a obor Rostlinolékařství na ČZU. Pracovala v laboratoři výzkumného ústavu a poté, po doplnění pedagogického vzdělání, působila jako vychovatelka v Katolickém domově studujících v Praze. Jako patronku a směr svého řeholního života si zvolila bl. Emilii Bicchieri OP. Nyní prožívá svůj noviciát se svou magistrou s. Miriam Hřebačkovou OP v klášteře ve Střelicích u Brna. Foto (fb)

První sliby sestry Štěpánky OP

V sobotu 1. července 2017 ve Střelicích u Brna složila časné sliby na 1 rok naše sestra M. Štěpánka OP. Fotografie ze slibů si prohlédněte na našem fb.

Mezinárodní setkání novicek, postulantek a kandidátek 2017

Ve dnech 5. – 8. května 2017 proběhlo ve Střelicích u Brna setkání českých a maďarských novicek, postulantek a kandidátek. Toto setkání bylo povzbuzením pro náš další řeholní život. Pocítily jsme univerzalitu dominikánské rodiny a navázaly nová přátelství. Více z atmosféry na fotografiích. (fb)

Nová adorační kaple ve Střelicích

V naší komunitě ve Střelicích u Brna máme novou adorační kapli zasvěcenou Božímu milosrdenství. Bohu díky! A na našem fb se můžete podívat na fotky z jejího žehnání. (fb)

Hold svaté Zdislavě

V ambitech kláštera bratří dominikánů v Jablonném v Podještědí najdete unikátní výstavu z díla naší sestry Česlavy Talafantové. Výstava potrvá do konce října 2016 a všichni jste na ni srdečně zváni! Nahlédnou můžete skrze několik fotografií z vernisáže. (rajče)

Výstava k 800. výročí založení Řádu

V Muzeu Bojkovska v Bojkovicích můžete až do 15. dubnna 2016 navštívit výstavu věnovanou založení řádu dominikánů. Snad Vás k tomu navnadí i fotky z vernisáže. Výstava je putovní, tudíž je možné, že se brzy objeví i u Vás doma. (fb)

Setkání MladoOPů

Druhý lednový víkend proběhlo v Hradci nad Moravicí druhé setkání MladoOPů. Neboli těch, kteří se cítí duchem mladí a zároveň v nich bije dominikánské srdce (rajče)

Otevření Svaté brány v Jablonném v Podještědí

Na svátek sv. Jana Evangelisty byla v Jablonném v Podještědí otevřena Brána milosrdenství. Více se dočtete v rubrice Jubileum 2016 - rok milosrdenství. A alespoň pár fotkami můžete nahlédnout do dění, ale všichni jste srdečně zváni k průchodu touto branou (rajče)

Vánoce ve Střelicích

Podívejte, jak v naší nejpočetnější komunitě sestry umí slavit :-) Radost, krása, nadšení... co dodat? (facebook)

Setkání dominikánské rodiny 2015

Snad i na Vás spočine rodinná atmosféra skrze naše fotky (facebook)

Drakiáda CSOŠ Bojkovice

Všechno lítá, co má peří... při dobrém větru i drak (facebook)

Oslava 25 let trvání pražské komunity

Už je tomu 25 let, co se komunita sester dominikánek vrátila na Černou (rajče) 

Tábor Heřmanov 2015

aneb Nabíječka. Jak se nám podařilo nabíjet, posuďte sami (facebook)

Badín 2015

Mezinárodní setkání o dominikánské spiritualitě (facebook)

Věčné sliby ss. Jordány a Alberty

Bohu díky za to, že si stále povolává své věrné... (facebook) 

Setkání sester v Plzni 2014

Před generální kapitulou je potřeba se sejít... :-) (facebook) 

Setkání sester v Plzni 2014 II. díl

...a plánovat a přemýšlet a přemýšlet a plánovat :-) (facebook)

 

 

starší (rajče) ...