Nová dominikánská svatá

Milí přátelé,

s radostí vám oznamujeme, že papež František 24. dubna 2021 schválil kanonizaci naší sestry Margarety ze Città di Castello (Margherita della Melota | 1287–1320).

Životní příběh této nejnovější světice dominikánské rodiny je za srdce beroucí: narodila se slepá, s deformovanou jednou rukou a páteří, s jednou nohou kratší než druhou. Po celé své dětství byla schována v ústraní před zvědavýma očima a později opuštěna i svými rodiči. Byla adoptována zbožnou a milující rodinou a stala se dominikánskou terciářkou. Ačkoliv se zdálo, že kvůli svému tělesnému postižení bude ona sama potřebovat, aby jí byly prokazovány skutky tělesného milosrdenství, blahoslavená Margareta tyto skutky sama činila: ošetřovala nemocné, utěšovala umírající, navštěvovala vězně.
Blahoslavená Margareta byla slepá, ale viděla dobrotu v lidech; měla každou nohu jinak dlouhou, ale kráčela s ladností, protože věděla, že kráčí pokorně v Boží přítomnosti. Blahoslavená Margareta milovala s velkorysým srdcem, i když jako dítě nebyla milovaná. Margareta opravdu byla „zraněný léčitel“. Byla člověkem s postižením, který umožnil lidem, aby se stali lepšími. Byla vskutku nádherným obrazem božské lásky, která proměňuje.

Kéž se za nás svatá Margareta ze Città di Castello před Pánem přimlouvá!

Životopis blahoslavené Margarety (ke stažení)

Česká kongregace sester dominikánek

Veveří 469/27
602 00 Brno
kongregace@dominikanka.cz
Vytvořeno službou Webnode