Nahlédněte do tvorby naší sestry Marie. Pokud se vám bude něco líbit, můžete si i zakoupit

Můžete navštívit i její fb stránku Pavlina Marie Art (@CrativeNun) nebo IG Pavlína Marie Kašparová Art (@pavlina.marie.art).

Jak sestra Marie píše:

"Většina mé dosavadní práce jsou malby na stylizovaná přírodní a duchovní témata. Nicméně, několik posledních let se věnuji digitální fotografii a foto a video kolážím. Zaměřuji se na aranžované portréty a figurální fotografie. Touto cestou bych se chtěla v budoucnu vydat.

A teď něco málo o byznysu. Ceny prací se liší podle velikosti, složitosti a použitých materiálů, a proto je každá zakázka ušita na míru. Nicméně, ceny začínají někde na 5000,- korun českých.

Tvořím umění k potěše a povznesení ducha. Snažím se vyjádřit podstatu věcí a osobností, které zobrazuji, ale nečekejte superrealistické obrazy. Klíčová slova mé práce jsou: barva, přírodní motivy, duchovní kontext a mnohovrstvost.

A nakonec speciální nabídka: první tři zákazníci, kteří si objednají portrétní fotokoláž dostanou dvě různé finální verze za jednu cenu. Průměrná velikost finálního tisku je 60x40 cm nebo 50x50 cm, ale můžeme se domluvit na čemkoli - ráda půjdu do větších formátů.

Těším se na vaše zprávy a díky moc za podporu.

Pokud byste mohli sdílet moji nabídku na svých stránkách nebo ji přímo poslat někomu jako tip na originální dárek, budu moc ráda."

800. výročí úmrtí sv. Dominika v roce 2021

U stolu se sv. Dominikem

Milí přátelé,

letos oslavujeme výročí úmrtí sv. Dominika, počínaje 6. lednem 2021 a konče 6. lednem 2022. Téma tohoto jubilea zní U stolu se sv. Dominikem a je inspirováno Mascarellovým stolem, na němž byl vytvořen první portrét sv. Dominika krátce po jeho kanonizaci. Takto oslavíme sv. Dominika ne jako světce osamoceného na piedestalu, ale jako světce radujícího se ze spolustolování se svými bratry, které shromáždilo stejné poslání kázat Boží slovo a sdílet Boží dar pokrmu a nápoje.

Liturgické oslavy
1. Zjevení Páně 6. ledna 2021. Zahajovací eucharistické slavnosti bude předsedat arcibiskup z Boloni Matteo kardinál Zuppi.
2. Přenesení ostatků sv. Dominika 24. května 2021. Jeho svatost papež František byl pozván, aby předsedal slavení eucharistie.
3. Dies Natalis 4. srpna 2021. Slavení eucharistie povede magistr řádu.
4. Zjevení Páně 6. ledna 2022. Závěrečné eucharistické slavnosti bude předsedat provinciál Provincie sv. Dominika.

Zdislavský rok 2020

Starostlivá osvoboditelka vězňů

Opravdové štěstí člověka je v tom, že slouží celým svým životem Bohu

A my tušíme, že to není úplně všechno. Že opravdové štěstí člověka ještě spočívá v tom, co hledal například i celník Zacheus – totiž vidět (srov. Lk 19, 3–4). A nevidět jen tak něco, ale vidět na věky Ježíše. Vidět Boha.

Přesně tak k tomu došel svého času i sv. Augustin, kdy si říkal, že je docela dobré mít jako smysl života boj se zlem. Problém je v tom, že jednou zlo přestane. A co pak? Nebo si můžeme říci, že je dobré mít jako smysl života dělat dobro. Problém je v tom, že jednou budou mít všichni všechno. A co potom? Když už nebudou chudí, když už nebudou nemocní... Tehdy budou všichni dělat to, po čem člověk z hloubi duše touží – vidět. Blahoslavenství spočívá v kontemplaci Boha.

 

Druhá věc je to, že člověk taky musí být viděn... Číst dál...

 

OSTATNÍ ČÁSTI LITANIÍ KE SV. ZDISLAVĚ

Novinky ve fotogalerii

ZOBRAZIT CELOU FOTOGALERII

doporučujeme

   

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Česká kongregace sester dominikánek

Veveří 469/27
602 00 Brno
kongregace@dominikanky.cz
Vytvořeno službou Webnode